ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

NovinkyEset spustil e-shop v cloudu18.09.2019


„V blízké budoucnosti se dá očekávat, že moderní e-commerce řešení se budou téměř výhradně provozovat právě v cloudu. Od softwarových e-commerce řešení instalovaných ve vlastních datových centrech se postupně upouští. Jde o jeden z projevů takzvané digitální transformace, která nejen pro internetové obchodníky znamená zásadní změnu. V důsledku jim může přinést mnoho zásadních konkurenčních výhod. Dobrým příkladem je právě Eset,“ říká expert na cloudová řešení ze společnosti Sprinx Jiří Jinger. 
 

„Eset nyní může díky nové platformě konsolidovat téměř sto místních e-shopů do jednoho centralizovaného řešení, což povede k 50% úspoře na infrastrukturních nákladech. Navíc očekáváme lepší uživatelskou zkušenost vedoucí k větším konverzím a cca 30% zrychlení načítání stránek,“ říká ředitel pro globální digitální vývoj společnosti Eset Juraj Kojda„Digitální transformace je z našeho pohledu stále důležitější. Firmy, které k ní nepřistoupí, prostě a jednoduše zmizí,“ dodává Kojda.

Eset do nynějška využíval relativně komplikované e-commerce řešení, kdy se do jeho internetového obchodu načítaly informace z back-end serverů a další servery pak sloužily k uchovávání informací o zákaznících a ke správě licencí dodávaného softwaru.

Velký růst v posledních letech přinesl firmě obrovské náklady navíc. Každá země potřebovala svou vlastní infrastrukturu, což bylo v součtu velmi drahé. I z toho důvodu začali v Esetu zhruba před dvěma lety uvažovat o nových e-commerce nástrojích. Cloudová platforma Microsoft Azure byla zvolena hlavně kvůli tomu, že jde o bezpečné a globální řešení. Do budoucna Eset ještě zvažuje využít Azure pro funkce strojového učení, umělou inteligenci a funkci chatbota, a své e-commerce řešení tak bude dále vylepšovat a rozšiřovat.

Hlavní přínos hybridního e-commerce řešení, které Sprinx pro Eset připravil, spočívá v možnosti kombinace stávajících, často zakázkově vyvinutých back-endových technologií, jejichž migrace do cloudu by byla velmi náročná, nebo dokonce neproveditelná, s moderním front-endem, postaveným na robustní cloudové platformě. Obchodník může s takovým řešením ušetřit značné investice do kompletně nového e-commerce řešení, a zároveň svým zákazníkům nabídnout moderní internetový obchod se všemi pokročilými funkcemi.

Výhody cloudových řešení obecně spočívají především ve výkonu používaných technologií, stejně jako v obrovské škálovatelnosti a vysoké dostupnosti, jaké lze s on-premise technologiemi ve vlastním datovém centru dosáhnout jen s extrémně vysokými náklady. Internetoví obchodníci se musejí na tuto zásadní technologickou změnu připravit, protože se bude týkat mnoha aktuálně využívaných e-commerce řešení postavených na technologiích .NET a MS SQL.

Zdroj: https://ictrevue.ihned.cz/c3-66643590-0ICT00_d-66643590-eset-spustil-e-shop-v-clouduZpět na seznam novinekPraha

Údolní 212/1,
147 00 Praha,
Česká republika
+420 251 014 211
obchod@sprinx.com

Bratislava

Karloveské rameno 6,
841 04 Bratislava,
Slovensko
+421 244 630 454
slovensko@sprinx.com