ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Jak z návštěvníků Vašeho webu dělat zákazníky

Každý markeťák ví, že přivést nového potenciálního zákazníka na web není jednoduché. Vyžaduje to značné úsilí, hodně času a v neposlední řadě nemalé prostředky. Celá tato snaha ale může přijít vniveč, pokud se stejným entuziasmem nepřistupujete i k práci s tímto návštěvníkem. Jeho příchod byl totiž pouze první krok na dlouhé cestě.

Lidé přicházejí na Váš web různými cestami, s rozdílnými zájmy a v různém rozpoložení. Cílem je pochopit každého návštěvníka a naservírovat mu sdělení ve formě, která mu bude vyhovovat. Lidé přicházející z vyhledávačů - do nichž zadali jen obecné klíčové slovo - se budou na Vašich stránkách chovat jinak, než někdo, koho nalákáte kampaní na zcela konkrétní produkt nebo akci. Zaměřte se na tvorbu propracovaných landing pages, tedy stránek skrze které návštěvníci na váš web nejčastěji vstupují. Jsou totiž tím prvním co návštěvník uvidí a je jen na vás aby nebyly zároveň i tím posledním.

Jaké jsou rozdíly v tom, odkud na Váš web nový návštěvník přišel?
 • Vyhledávače (Google, Seznam, Bing, ..): Zaměřme se především na klíčové slovo, skrze které na Váš web návštěvník přišel. Jestliže hledal "benzínová sekačka" a přišel do sekce zahradní vybavení, nabídněte mu primárně benzínové sekačky, nikoliv celý sortiment vybavení pro zahradu.
 • Online kampaně: použijte pro každou kampaň odpovídající landing page. Nespokojte se jen s jednou verzí stránky - vynaložená práce se Vám bohatě vrátí na výsledcích.
 • Sociální sítě: více než polovina návštěvníků Facebooku jej používá především na mobilních platformách. Zaměřte se na přizpůsobení zobrazování stránek (responsivní / mobilní verze) a to především u těch, které se sdílí.
 • Přímé návštěvy: jestliže nový návštěvník přichází přímo -  typicky na homepage webu - je pravděpodobné, že se o Vás dozvěděl prostřednictvím offline kampaně. Je proto třeba základní téma kampaně na hlavních stránkách aktivně zmiňovat a přidat patřičné „call to action“ prvky.
Co mají naopak všichni noví návštěvníci společného?
Chtějí najít to, co očekávají a nechtějí být rušeni jinými prvky. Ani my to samozřejmě nechceme, jelikož tím rozptylujeme potenciálního zákazníka od úspěšného nákupu. Každá landing page by proto měla splňovat několik parametrů:
 • Zjednodušená navigace na stránce: máte příliš komplikovanou obsahovou navigaci o několika úrovních? Na landing page ji ukažte jen v základním tvaru, případně zdůrazněte jen ty její součásti, které bezprostředně souvisí s cílem.
 • Responsivní design či mobilní verze: připravte nejčastější landing page i pro mobilní prohlížení. Častou chybou však bývá taková úprava jen pro úvodní stranu webu, ze které se už návštěvník dál pohodlně nedostane.
 • Přichází většina návštěvníků přes konkrétní klíčová slova, ať už z kampaně, nebo z vyhledávačů? Upravte landing pages, tak, aby tato slova obsahovala. A to nejen, aby na stránce byla pouze zmíněná, ale aby byla dominantní a web s nimi dále pracoval: "Jestliže Vás zajímá benzínová sekačka, pak Vám doporučujeme..."
 • Vypněte veškeré rozptylující prvky, které nesouvisí s aktuálním cílem (reklamy, poutání na odlišné produkty…) a na stránce tedy nemají valný smysl.
 • Zvýrazněte „call to action“ prvky směřující k dalšímu kroku na cestě ke splnění cíle. Jedná se o klíčový a zásadní prvek na landing page.
 • A/B testujte „call to action“ prvky. Vytrvale, soustavně a v co největším množství variant, dokud si nebudete jistí, že dosahujete skutečně maximálního možného CTR (click thru rate).  
Naším cílem je vždy interakce s návštěvníkem, ať už se jedná přímo o nákup, získání kontaktních údajů, či třeba sdílení na sociálních sítích. Jestliže nedosáhneme cíle při první návštěvě, je třeba doufat, že se návštěvník vrátí a maximálně se na tuto další návštěvu připravit. Řadu věcí jsme o návštěvníkovi již zjistili, jsme tedy o mnoho blíže k jeho přeměně na zákazníka, stačí aktivně pracovat s retargetingem, personalizací webu, či lead scoringem. O těchto tématech se můžete dočíst v dalších příspěvcích na našem blogu.
 
Společnost Sprinx Systems vyvíjí a dodává svým klientům přesně taková řešení, která byla v příspěvku zmíněna. Ať už se jedná o web dynamicky reagující na klíčová slova, skrze která návštěvník přišel, vyhodnocování kampaní, či například A/B testování a vytváření nových typů landing pages zcela bez zásahu programátorů.
Naše řešení má mnoho možností souvisejících s opakovanou komunikací s návštěvníkovem, jako je personalizace, marketingová automatizace, lead scoring a mnoho dalších. Přejete si získat více informací? Rádi Vám vše vysvětlíme či informace zašleme. Kontaktujte nás na obchod@sprinx.cz.
Datum zveřejnění 27.01.2015 9:37:23 od | 0 komentářů
Tagy: A/B, A/B testování, digitální marketing, konverze, landing, marketing, pages, testování
 
3
Komentáře
Příspěvek blogu momentálně nemá žádné komentáře.
 Security code

Blog

Informace ze světa e-commerce a online marketingu, s vyšším zaměřením na CMS a marketingovou platformu Kentico a její výhody v těchto oblastech.

Poslední příspěvky

 • Žádné poslední příspěvky.