ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
0

Jak poznáte, že potřebujete e-shop na míru?

18.01.2021 14:21:17 -
Začít obchodovat na internetu s hotovým e-shopovým řešením je snadné. Úspěšní obchodníci ale „e-shop z krabice“ rychle přerostou.
Loňský rok zcela změnil svět obchodování a jasně ukázal, že bez možnosti on-line prodeje nemohou obchodníci přežít. Zákazníci, kteří loni začali nakupovat on-line, se totiž ani po uvolnění všech protiepidemických opatření do kamenných obchodů už nevrátí – rozhodně ne v takové míře jako dříve. A když dnes někdo uvažuje o novém podnikatelském záměru, zcela jistě pokládá internet za svůj hlavní prodejní kanál.
1

B2B přepíná na virtuální kolej

16.03.2020 12:20:47 -
Pokud nedávné studie mluvily o tom, že B2B e-commerce u nás v roce 2020 poprvé předstihne obrat B2C e-commerce, dnes je to již zcela zřejmé.
Krizová situace pandemie nového koronaviru prudce zasáhla do již probíhajícího, postupného útlumu oborových výstav a veletrhů. Aktuálně jsou všechny takové akce přesouvány nebo rovnou rušeny. Podobná situace je také na poli osobních návštěv obchodních reprezentantů.
0

Omnichannel prakticky

18.02.2020 12:22:41 -
Není tomu tak dávno, kdy nakupování na e-shopu a v kamenné prodejně představovalo dva zcela oddělené nákupní zážitky. V posledních letech však nejen že dochází k prolínání těchto dvou kanálů, ale zákazníci tento překryv přímo očekávají. A právě to je záměr dobře nastaveného multikanálového prodeje.
0

Instagram jako prostor pro e-commerce

21.01.2020 12:16:06 -
Přemýšlíte o tom, zda rozšířit své marketingové aktivity také o Instagram? Tato sociální síť vloni přesáhla hranici miliardy aktivních uživatelů. Kolem 2,3 milionu jich pochází z ČR a 63 % otevře aplikaci Instagramu každý den.
0

Ideální e-shop pro rok 2020

16.12.2019 12:17:57 -
Objem elektronického obchodování nezadržitelně roste a v roce 2019 globálně překoná 46 bilionů korun. Světovou jedničkou je (s obratem 14 bilionů korun) Čína a nic nenaznačuje, že by ji měl do roku 2023 někdo z pomyslného trůnu sesadit. V České republice se očekává, že online obchod skončí za rok 2019 s meziročním nárůstem 16 % a celkovým obratem 161 miliard korun. I díky tomu narůstají investice do e-shopů, technologií a trendy funkcionalit, protože boj o zákazníky je stále tvrdší a zákazníci jsou náročnější. Celý letošní rok jsme vám přinášeli články, které se detailněji věnovaly jednotlivým důležitým aspektům elektronického obchodování. Pojďme se ale podívat na to, jak by měl vypadat typický e-shop v roce 2020 – tentokrát z více obecného pohledu.
0

Proč propojovat e-shop s Facebookem?

18.11.2019 12:19:16 -
Podle průzkumu agentury STEM/MARK až 80 % českých uživatelů internetu pravidelně navštěvuje sociální sítě a každý den na nich v průměru tráví 143 minut. Na stupních vítězů stojí Facebook, YouTube a Instagram. Sociální sítě mají navíc obrovskou výhodu v lepším zacílení reklamy a uživatelé na nich nejsou tak ostražití, jako třeba při cíleném vyhledávání na Googlu. Jinými slovy, máte je možnost zastihnout v přátelském prostředí a lze je snadněji ovlivnit. To je přece fantastická kombinace k uskutečnění prodeje, říkáte si. Může být, ale není to tak snadné, jak se zdá.
0

Budoucnost je v evoluci zákaznických řešení

16.10.2019 11:44:33 -
Digitální transformace je jedno z hlavních témat, které rezonuje světem elektronického obchodu již několik let. Její nedílnou součástí jsou i nutné změny ve využívání technologií a přístupu k samotnému podnikání. Z naší komunikace již víte, že i ve Sprinxu bereme toto téma velmi vážně a pravidelně se v našich článcích věnujeme mnoha aspektům digitální transformace – od personalizace a multikanálového prodeje, přes celosvětové trendy v e-commerce až po nutné technologické změny. Naši zákazníci si uvědomují, že tyto změny musí přijmout jako základ jejich další online strategie. To vyžaduje schopnost rychle testovat nové přístupy a technologie a vyhodnocovat jejich přínosnost pro konkrétní segment podnikání.
0

7 funkcí, které by neměly e-shopu chybět

17.09.2019 11:46:30 -
Nákupní zvyklosti v online světě se neustále mění, zákazníci jsou náročnější a konkurence nikdy nespí. Každý majitel e-shopu se musí pravidelně zamýšlet nad tím, jak svůj obchod inovovat. Proto jsme sestavili seznam 7 funkcí, které vaši zákazníci spolehlivě ocení:
0

Základní pojmy a zkratky on-line marketingu

09.09.2019 12:14:40 -
Svět on-line marketingu je plný různých pojmů a zkratek. Na některé lze narazit zřídka, naopak některé uvidíte prakticky denně. V následujících řádcích jsou uvedeny a vysvětleny nejvýznamější a nejčastěji využívané odborné výrazy, včetně jejich popisu a vysvětlení.
0

PPC reklama na Slovensku – využívat Etarget?

16.08.2019 11:36:48 -
Etarget je reklamní systém, ve kterém lze nakoupit PPC reklamu a pak jí cíleně zobrazovat prostřednictvím partnerských webů. V současnosti Etarget působí v devíti zemích střední a východní Evropy, včetně České republiky a Slovenska. V České republice většina inzerentů využívá standardní systémy Sklik a Google Ads. Pokud se ale inzerent rozhodne využít PPC reklamu i na Slovensku, má kromě Google Ads poměrně omezené možnosti. Východiskem může být Etarget.
|<  <  1 2 3 4 5 6  >  >|

Blog

Informace ze světa e-commerce a online marketingu, s vyšším zaměřením na CMS a marketingovou platformu Kentico a její výhody v těchto oblastech.